Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..

Kaş'a Kamu Yatırımları Artarak Devam Ediyor

Kaş'a Kamu Yatırımları Artarak Devam Ediyor
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2017-07-27 - 07:52 - Bu haberi 5488 kişi okudu.


AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kaş ilçesinde merkezi hükümet tarafından yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Atay Uslu yapmış olduğu açıklamada şunları ifade etti:

“Antalya’nın doğusundan batısına her noktasına hükümetimizin yapmış olduğu yatırımlar yükseliyor.KAŞ'A ULAŞMAK KOLAYLAŞIYOR✔Finike-Demre ve Demre – Kaş arası sıcak karışım asfalt çalışmaları fiziki gerçekleşme oranı %90'lara ulaştı. Kalkan-Seydikemer arası bölünmüş yol ihalesi yapıldı.

✔ Kaş-Elmalı yolunun Çomucak-Kasaba arasında çalışmalarına başlanıldı.

✔Kalkan-Sütleğen-Gömbe yolu ilk 10 km'sinde iyileştirme çalışmaları devam etmektedir.

✔Kaş-Demre-Finike bölünmüş yol ve tüneller çalışmasının projeleri tamamlandı. Kaş-Demre Havaalanı proje çalışmalarında belli bir aşamaya geldik. Kaş'ın yatay yollarla Antalya'ya, dikey yollarla da İç Anadolu'ya bağlantılarını kuvvetlendiriyoruz.KAŞ'TA VERİLMLİ TOPRAKLAR SU İLE BULUŞUYOR.Sadece turizm ile değil, tarım alanında da Kaş’ın gelişimine ivme katacak su projeleri de bir bir hayata geçmeye devam etmekte.✔Kasaba Kıbrıs Barajı Projesi ile Kasaba, Dirgenler, Uğrar, Karadağ, Ahatlı, Çeşme, Belkonak köylerine ait toplam 35 170 da tarım arazisinin sulama suyu temin edilecek. Şuan baraj inşaatımız başladı.

✔Sütleğen, Çamlıova, Yeşilköy, Kılıçlıyayla, Yeşilbarak göletlerinin yapımı devam etmekte,

✔Doğantaş ve Yaylapalamut göletleri de proje aşamasında ve yakın zamanda bu göletlerin yapımına da başlayacağız.

✔Akörü, Kemer, Çavdır Yayla Mevkii ve İslamlar kapalı sulama sistemi yatırımlarımız devam etmekte ve inşallah kısa zamanda bitireceğiz.EĞİTİME YAPILAN YATIRIM GELECEĞİMİZE YAPILAN YATIRIMDIR.Eğitime yapılan yatırım geleceğimize yapılan yatırımdır anlayışı ile Kaş’ta eğitim yatırımlarına her zaman önem verdik, vermeye devam ediyoruz.✔Fen Lisemiz için 200 kişilik yurt inşaatı devam etmekte.

✔Çavdır Endüstri Meslek Lisesi binası, 16 Derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binası inşaatları devam etmekte.

✔Kaş Devlet Hastanemiz tamamlandı, doktor ve personel anlamında iyi bir noktaya geldi. Artık Kaş Devlet Hastanemizde heyet raporları verilebiliyor. Hastanemize Dalış sporcuları için bir basınç odası ve vurgun tedavi ünitesi kazandırmak için çalışıyoruz.

✔Adliye ve emniyet müdürlüğü için yeni bina yapımı hususunda önemli mesafeler aldık.

✔Öte yandan Restorasyon, tarihi eserlerimizin korunması, Likya yolunun tanıtımı, su altı turizminin büyütülmesi anlamında önemli projelerimizi hayata geçiriyoruz.✔Gerek Kaş Belediyemiz gerekse Antalya Büyükşehir Belediyemiz hem merkezde hem de mahallelerde çok önemli alt yapı, üst yapı yatırımlarını gerçekleştiriyor, sanatsal-kültürel etkinlikler icra ediyor. Başkanlarımızı kutluyorum, teşekkür ediyorum.Kaş ilçemizdeki projeler, yatırımlar için Hükümetimize, Başbakanımız Binali Yıldırım'a, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Bakanlarımıza şükranlarımızı sunarız. Projelerin hayata geçmesinde büyük emeği olan başta Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na, İl Başkanımıza, İlçe Başkanımıza, Milletvekili Arkadaşlarımıza, Valimiz Münir Karaloğlu'na teşekkürlerimi sunarım."


SEMRA GEZ/ Genel Yayın Yönetmeni

http://www.akdenizzirve.com
http://www.demrehaber.net

Dürüst , ilkeli , yansız, yalansız, haberin merkezi Akdeniz Zirve Gazetesi


Kaynak: Akdeniz Zirve Gazetesi Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
26250
Güvenlik kodu giriniz
: