Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..

7 ülkeden 200 sporcu yarışacak

7 ülkeden 200 sporcu yarışacak
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2017-07-31 - 20:02 - Bu haberi 5160 kişi okudu.


Türkiye’nin tek Dağ Bisikleti Rallisi Kemer’de yapılacak

Kemer ilklerin ilçesi olmaya devam ediyor. Kemer Kaymakamlığı ve Kemer Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen TRANSTAURUS Dağ Bisikleti Rallisi ilçenin eşsiz doğasında gerçekleştirilecek. Ralliye 7 ülkeden 200 sporcu katılacak.

Kültür ve spor etkinliklerinde birçok ilke ev sahipliği yapan Kemer ilçesinin eşsiz doğası bu kez dağ bisikleti yarışçılarını ağırlayacak. Kemer Kaymakamlığı ve Kemer Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen ve bisiklet sporuna yeni bir soluk getiren TRANSTAURUS Dağ Bisikleti Rallisi’nin ilki geçtiğimiz yıl yapılmıştı. Türkiye’de oldukça yeni olan etap yarışı formatında yapılan etkinlik yoğun ilgi görmüştü.

200 SPORCU KATILIYOR
Geçtiğimiz yıl 80 sporcunun pedal çevirdiği ralliye bu yıl 7 ülkeden 200 sporcu davet edildi. 3-5 Kasım 2017 tarihlerinde yapılacak rallide yerli ve yabancı sporcular, Toros dağlarının eşsiz manzarası eşliğinde 3 gün boyunca 200 kilometrelik zorlu parkurlarda kondisyon ve dayanıklılıklarını test edecekler.

TOROSLAR YARIŞ PİSTİ OLACAK
Kemer Kaymakamlığı ve Kemer Belediyesinin destekleri ile yapılacak etkinlikte, bisikletçiler; Toros dağlarından ve Kemer yaylalarından geçerken 3 gün 3 farklı etapta yarışacak. Bu yıl yarışmaya tek gün katılmak ve dayanıklılarını test etmek isteyenler için ayrıca TRANSTAURUS CHALLENGE kategorisi de eklendi.

TÜRK RUS DOSTLUĞUNA KATKI
İngiltere, Almanya, Hollanda, Rusya, İran, İsrail ve Türkiye’den 200 sporcunun pedal çevireceği ralli, Türkiye Rusya ilişkilerine ve dostluğuna da katkı sunacak. Çünkü ralliye katılan sporcuların 50’si Rusya’dan gelen sporculardan oluşacak. TRANSTAURUS etkinliğinin Genel Direktörü Ömer Nizam “Torosların yaylalarını ve orman yolları geçilirken hem sporculara hem de izleyicilere bu büyülü atmosferin içinde unutulmaz bir serüvenin parçası olma imkânını sunuyoruz. Dağ bisikletinde deneyimli sürücülerin Toros dağlarında ter dökeceği yarışa şu anda sadece Rusya’dan 50 sporcu kayıt yaptırmış durumda” dedi.

TURİZMİN GELEECEĞİ SPORDA…
Kemer bölgesinin doğa sporları için çok uygun olduğuna dikkat çeken Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Bölgemizde yürüyüş ve bisiklet parkurları potansiyeli için birçok rota oluşturduk. Bu rotalarda gerçekleştirilen aktiviteler sayesinde artık ilçemiz Türkiye’nin doğa sporları merkezlerinden birisi oldu. Kemer markasına değer katan bu tip organizasyonların gerçekleştirilmesi için özel çaba gösteriyoruz. TRANSTAURUS etkinliği Türkiye’nin ilk Dağ Bisikleti Rallisi olması bakımından büyük önem taşıyor. Toros dağlarındaki eşsiz güzellikteki parkurlarda yerli ve yabancı sporcular 3 gün boyunca yarışacaklar ve bölgeyi tanıyacaklar. Biz sporu; turizmin geleceği olarak görüyoruz” dedi.

SEMRA GEZ/ Genel Yayın Yönetmeni

http://www.akdenizzirve.com
http://www.demrehaber.net

Dürüst , ilkeli , yansız, yalansız, haberin merkezi Akdeniz Zirve Gazetesi


Kaynak: Akdeniz Zirve Gazetesi/Kemer Belediyesi Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
85538
Güvenlik kodu giriniz
: