Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..

2008 Rüzgarıyla Savrulan Bir Aile

2008 Rüzgarıyla Savrulan Bir Aile
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2017-08-03 - 21:18 - Bu haberi 7936 kişi okudu.


Gazetemizi ziyaret eden 2008 yılı mağdurlarından Emin Aykut'un sohbet sırasında anlattıkları bizi bu yazıyı yazmaya vicdani olarak mecbur bıraktı.Neler yaşamış,ne zorluklarda yalnız bırakılmışlığın hikayesini dinledik.

2008 yılı krizinde 1 yıl boyunca gerek banka kredi borcu, gerek kira borcu problemini benle beraber tüm yurt yaşadı. İkamet ettiğimiz evle vekaleten adı geçen avukat ilgileniyordu. Ev sahibinin sıkıştırması ile avukat bir gün bana gelerek “ abi ev sahibi laftan anlamıyor, durmayacak, sen şu senede imza at en azından kış günü atılmazsın” diyerek boş senedi gösterdi. Bende çaresizliğin verdiği korku ve avukata olan inancım sebebiyle boş senede imza attım. Oda hemen senedi işleme koyup beni evden attı.

Yeni doğmuş bebeğim ve eşimle sokakta kaldım. Yeni bir iş bularak başka bir eve yerleştim. Maaşımdan kesilen icralardan kalanla geçinmeye çalışıyordum. Tüm borçlarım bitti, ancak ev sahibine olan 5000 TL borcum hiç bitmedi. Yıl 2017 ödemeler hala devam etmekte.

2014 tarihinde 0 543 4** ** ** nolu CSM hattı üzerinden Tülay hanımı arayarak kalan borcu ve boş senedi sordum. Kendisi bana senedin hala açık olduğunu beyan etti, bende cevaben kendisine duymak istediğim buydu diyerek görüşmeyi bitirdim.

Aradan bir yada iki ay geçmişti, Esenyurt ilçe karakoluna çağrıldım. İfadem istendi,Avukat hanım a hakaret edip etmediğim soruldu, iddaa ettiği hakaret sözlerini söylemediğimi beyan ettim. Olanları anlattım.(içerik dosyada mevcuttur.)Suçun belirtildiği CSM bana ait değildir. Döküman alınmasını ve kime ait olduğunun belirlenmesini talep ettim. Davam ifadeden sonra devam etmedi.

Yıllar sonra oğlumun sağlık sorunları nedeniyle Bursa’ ya yerleştim.2016 yılı tarihini net hatırlamıyorum, Gemlik polis kontrol noktasında araçtan indirilip nezarete atıldım, Hakkımda yakalama çıkartılmış. Ertesi gün nöbetçi mahkemede ifademi verdim. Davalarımdan haberdar OLDUM. hakaret sorusuna hakaret etmediğimi söyledim,

Not:ilk suçlamada bana istina edilen hat üzerindeki hakaretin edilmediği anlaşılmış,ve Tülay D**** avukat aynı suçu bu sefer aynı tarih üzerinden suçlamasına devam etmiştir.Neden ilk suçlamada aklanınca aynı tarih ve iddalar kendime ait telefonla tekrarlanmıştır.

Avukatım olmadığı için kendi savunmamı yaparken Senedin akıbetini ve neden boş senedi imzalattığını sorduğumda sayın hakim bana ses tonunu sertleştirip yükselterek orasını karıştırma diye beni susturmuştur.Mahkemeden o tarihte bana ait olan Vodafone hat ve olmayan hat üzerindeki konuşma doküman’ ların saat, tarih, dakika belirtilerek dosyaya işlenmesini talep ettim, hala bu talebim hakkında sonuçtan haberim yok.

Neler yapabilir davama nasıl faydalı olabilirim araştırması içinde çeşitli avukatlardan görüş aldım, senet yüzünden Tülay hanım sıkıştı, amacı kendisini kurtarmak, zehir gibidir, kurtarır! da dediler.

Yıl 2017 ortası ve ben yıllardır 5000 TL olan kira borcumu hala ödemek mecburiyetinde bırakıldım. Ve alakam olmayan bir dava yüzünden Kısıtlanmış özgürlüğümle mücadele etmekteyim.

Emin Aykut yaşamıştı bütün bu sıkıntıları bize anlatırken gözlerinde çaresizliği görmememiz mümkün değildi,kendisine inandık sonuçta Emin Aykut duygusunda kendi kelimeleriyle iddalarını yazdık.Taktir okuyucularımızın.SEMRA GEZ/ Genel Yayın Yönetmeni

http://www.akdenizzirve.com
http://www.demrehaber.net

Dürüst , ilkeli , yansız, yalansız, haberin merkezi Akdeniz Zirve GazetesiKaynak: Akdeniz Zirve Gazetesi Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
52431
Güvenlik kodu giriniz
: