Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..

ATAY USLU TEKİROVA-KUMLUCA YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

ATAY USLU TEKİROVA-KUMLUCA YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2018-03-24 - 18:07 - Bu haberi 6152 kişi okudu.


Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu bölünmüş yol çalışmaları devam eden Kumluca - Tekirova yolu hakkında şantiye merkezinde bilgi alarak yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Milletvekili Atay Uslu, Belen mevkiindeki heyelan bölgesinde bilgi aldı, yoldaki genişletme ve asfalt kaplama çalışmalarını inceledi.

Atay Uslu "Antalya'yı Kumluca-Finike-Demre-Kaş ilçelerimize bağlayan yolda oluşan heyelan bölgesinde incelemelerde bulunduk. Bölgeden yer altı sularının geçtiği, hareketliliğin devam ettiği ifade edildi. Artık teknolojimiz çok iyi ve ülkemiz güçlü. Kalıcı ve güvenli bir çözüm üretiliyor. Kalıcı bir çözüm için 5 adet sondaj makinesiyle çalışmalar yapılıyor. Heyelanlı mevki başta olmak üzere farklı noktalarda yüze yakın iş makinesi yol inşaatında çalışmaya devam ediyor" dedi.

4 ÇÖZÜM İLE MAĞDURİYETİ ÖNLÜYORUZ

Atay Uslu, heyelan bölgesinde yoğun bir çalışma yapıldığını anlatarak şöyle devam etti; "Heyelan sonucu yolun kapanmasından dolayı vatandaşımızın mağdur olmaması için geçici 4 ayrı çözüm ürettik.

Birinci olarak Kumluca Yazır Mahallesi yolunda düzenlemeler yapıldı.
İkinci alternatif olarak, Adrasan-Olimpos yolunda düzenlemeler yapıldı, standardı yükseltiliyor.
Üçüncü alternatif olarak Gödene yolunda standartlar yükseltiliyor.
Dördüncü çözüm ise Heyelan bölgesinde bir kaç ay içinde geçici bir servis yolu yapılacak ve ulaşıma açılacak. "

VİYADÜK DAHİL KALICI ÇÖZÜM ALTERNATİFLERİNİ SONDAJ ÇALIŞMALARI BELİRLEYECEK

Atay Uslu, kalıcı çözüm işin Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın bölgeye Karayolları Genel Müdürünü göndererek incelemeler yaptırdığını be çalışmaları hızlandırdığını anlatarak, "Sürekli kayan bölgede Viyadük ile geçiş alternatifi dahil olmak üzere en güvenli ve en konforlu geçiş için jeolojik ve diğer teknik çalışmalar hızla devam ediyor. Sondajlar tamamlanmak üzere.
En kısa sürede kalıcı çözüm için Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Milletvekillerimizle konuyu yakinen takip ediyoruz" dedi.

İncelemelerin ardından Antalya Milletvekiline Şantiye merkezinde yol inşaatı ve heyelan sonrası yapılan çalışmalar hakkında sunum yapıldı. Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu'ya İl Başkan Yardımcısı Emin Madenci, Şantiye Müdürü, Proje Müdürü ve ekibi eşlik etti.


Kaynak: Ali Karataç Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
10787
Güvenlik kodu giriniz
: